Dywan a wnętrza

Jak wybrać idealny dywan?

Dywan potrafi całkowicie odmienić wystrój mieszkania. Nadaje mu bardziej domową atmosferę, a przy tym nie wiąże się z dużymi kosztami. Różne dywany wybiera się do różnych pomieszczeń i tak w pokoju dziecięcym najlepiej sprawdzi się dywan miękki, ale z krótkim runem, aby dziecko nie zaplątało w nim jedzenia czy lepkich zabawek. W przedpokoju dobrze jest posiadać twardszy dywan o ciemniejszych barwach, który nie będzie tak łatwo podatny na zabrudzenia, a do salonu świetnie pasuje dywan w stylu shaggy.

Czym właściwie jest dywan shaggy? Jego naturę świetnie oddaje sama nazwa, bowiem w języku angielskim „shaggy” oznacza tyle co „kudłaty”, „włochaty” Charakteryzuje się on puszystym, gęstym runem, które długością sięga 10 cm lub więcej. Z reguły występuje w mniejszych formatach, dzięki czemu idealnie nadaje się do mniejszych pomieszczeń, bądź jako akcent podkreślający wystrój.

Właściwie jak wybrać dywan shaggy? Najlepiej zacząć od dopasowania wzoru. Shaggy dostępne są w rozmaitych kolorach i wzorach, dlatego pasują właściwie do każdego wystroju. Może to być stonowana puszysta biel podkreślająca delikatność i elegancje pokoju lub zwariowany, ciekawy i pełen kolorów wzór nadający przestrzeni więcej wyrazu. 

Następnie należy zastanowić się nad rozmiarem. Shaggy jako dywan przykrywający całą powierzchnie podłogi to nie jest dobry pomysł. Najlepiej sprawdzi się będąc przy kanapie lub stoliku na kawę. W końcu ma on za zadanie upiększyć pokój, a jak wiadomo małe jest piękne.

Wiedząc jakie kolory i rozmiar będą odpowiednie trzeba zadać sobie pytanie o materiał. Naturalny czy sztuczny?

Materiał naturalny jest przyjemniejszy i bardziej ekologiczny, wełna świetnie trzyma ciepło i jest przyjemna w dotyku, jednak ma tendencje do uczulania. Tej wady nie posiadają syntetyczne rozwiązania i mimo, iż nie są tak idealne jak ich naturalna wersja to jakością nie odbiegają aż tak bardzo i nadal są ciekawą propozycją.

Uzbrojeni w taką wiedzę możemy wybrać się na łowy i znaleźć swój dywan idealny, Ponieważ ta forma ozdoby podłogi zyskała na popularności nie powinno być problemu ze znalezieniem dywanu w sieci lub w sklepach stacjonarnych.