Dywan a wnętrza

Jak urządzić pokój dla rodzeństwa?

Urządzenie pokoju dla rodzeństwa to spore wyzwanie dla rodziców. Jak się do tego zabrać, żeby pomieszczenie było nie tylko ciekawie urządzone, ale także funkcjonalne? Musimy optymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń.

Dobry plan to podstawa!

Na początek musimy się zastanowić, jakie potrzeby mają nasze pociechy. Jeżeli są one w zbliżonym wieku to sprawa jest zdecydowanie prostsza. Schody zaczynają się, gdy w jednym pokoju muszą zamieszkać na przykład przedszkolak i uczeń…

W każdym pokoju musi znaleźć się przestrzeń do spania. Jeżeli chcemy zaoszczędzić wolne miejsce, to możemy zdecydować się na łóżko piętrowe. Takie rozwiązanie z całą pewnością przypadnie do gustu starszym dzieciom. Inna ciekawa opcja to dwa łóżka piętrowe. Wolną przestrzeń pod antresolą można wykorzystać, jako miejsce na biurko czy miejsce do wspólnej zabawy. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się, gdy dysponujemy naprawdę niewielką przestrzenią.

Gra w kolory

Kolejna kwestia to dobór odpowiednich mebli i palety kolorystycznej. Warto pamiętać, że gusta dzieciaków bardzo szybko się zmieniają. Dlatego najlepiej zainwestować meble w neutralnych kolorach. Świetnie sprawdzi się na przykład biel czy odcienie szarości. Takie sprzęty z cała pewnością będą mogły posłużyć dzieciom przynajmniej przez kilka najbliższych lat. Dodatkowo do barw neutralnych pasują praktycznie wszystkie inne kolory. 

Na jaką kolorystykę zdecydować się w pokoju dziecięcym? Jeżeli wspólną przestrzeń mają dzielić brat i siostra to lepiej zdecydować z kolorów, które tradycyjnie kojarzą się z konkretną płcią. Wybierzmy coś co spodoba się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Dobrym pomysłem jest wybór dywanu w kolorze turkusowym spomiędzy takich modeli. Ten kolor jest zdecydowanie bardziej uniwersalny niż na przykład różowy. Dodatkowo z cała pewnością przypadnie do gustu małym dzieciom, jak i nastolatkom.

Podsumowując urządzenie pokoju dla dwójki dzieci to spore wyzwanie dla każdego rodzica. Dlatego warto poszukać ciekawych inspiracji, na przykład w internecie.