Pościele i poduszki

Wieloelementowe pościele dla maluchów do łóżeczka

Urządzając kącik dla swojego maluszka chcemy, by było to miejsce wyjątkowe. Przede wszystkim bezpieczne, wygodne i śliczne. Do łóżeczka dobrze jest kupić twardszy materac i prześcieradło z gumką, by nie przesuwało się podczas spania. Pozostałe elementy pościeli do łóżeczka można kupić w zestawie lub zdecydować się tylko na zakup poszczególnych jego części. Bo poza poduszką, kołderką i ochraniaczem na szczebelki, dla malucha można kupić jeszcze kilka innych drobiazgów, również dla niego przydatnych.

Elementy dziecięcej pościeli

W skład dziecięcej pościeli wchodzą poduszka, kołdra, śpiworek, rożek i kocyk. Można kupić je w różnych zestawach i wykorzystywać przede wszystkim w łóżeczku, choć nie tylko.

Pościel do łóżeczka można kupić w wersji podstawowej dwuelementowej, a także w wersji dziesięcioelementowej. W podstawowej wersji jest poszewka na poduszkę i kołderkę. Taką pościel można kupić dla kilkulatka, który nie potrzebuje już ochraniacza do szczebelek. Dla niemowlaka osłonka na szczebelki jest konieczna, stąd często jest sprzedawana razem z poszewkami na poduszkę i kołdrę, w zestawie trzyelementowym.

Dziesięcioelementowa pościel zawiera w swoim składzie poszewki, wypełnienie poduszki i kołdry, osłonkę na szczebelki, prześcieradło  z gumką, rożek, kocyk, ozdobną falbankę i przybornik na łóżeczko. Zestaw ten jest obszerny, ale zawiera takie elementy, dzięki którym kącik dla malucha będzie świetnie przygotowany i komfortowy.   

Jakość przede wszystkim

Poszewki na dziecięce poduszki i kołderki powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów, bezpiecznych dla delikatnej, dziecięcej skóry i miłych w dotyku. Zapinane powinny być na zakładkę, rzepy lub na zamki, osłonięte materiałem. Należy wystrzegać się grubych szwów, które mogą powodować podrażnienia skóry. 

Dziecięca pościel do łóżeczka szyta jest głównie z bawełny, satyny, kory, flaneli lub z włókien bambusowych, łączonych z bawełną.

Sporą popularnością cieszy się pościel bambusowa i tradycyjna bawełniana. Wysokogatunkowa 100% bawełna jest materiałem naturalnym, oddychającym i miłym w dotyku. Nie powoduje ponadto uczuleń. Pościel bambusowa z kolei posiada właściwości termoregulacyjne. Pozwala dziecięcej skórze oddychać, nie powoduje potliwości, a jednocześnie jest przyjemnie ciepła i delikatna.

Pościel dla maluchów skłonnych do alergii

Dla maluchów skłonnych do alergii spore znaczenie ma rodzaj wypełnienia poduszki i kołderki. Wypełnienie z puchu, pierza i wełny nie jest dla nich polecane, bo może powodować uczulenia. Najlepszym rozwiązaniem dla maluchów skłonnych do alergii jest pościel z wkładem syntetycznym. Taka pościel nie powoduje uczuleń, jest lekka i nie odkształca się, a ponadto można ją prać. 

Wygodnym rozwiązaniem dla rodziców i dobrym dla maluchów jest pościel z wypełnieniem. Wkład pościelowy jest wszywany w komplet poszewek. Nie ma żadnych zapięć, nie trzeba przebierać poszewek. Całość można wyprać i wyprasować, a wkład się nie przesunie. Wypełnienie stanowi z reguły silikonowe włókno. Jest to pościel stworzona z myślą o dzieciach skłonnych do alergii, choć nie tylko. Maluchy bez skłonności alergicznych też mogą w niej spać.