Dywan a wnętrza

Żółty dywan – w jakim wnętrzu się sprawdzi?

Urządzając wystrój pomieszczenia, wiele osób zastanawia się nad wyborem odpowiedniego dywanu. Zakup takiego elementu wyposażenia może nieść za sobą wiele korzyści. Oprócz tego, że zapewni izolację od zimnej podłogi i częściowo wygłuszy pokój, może w znacznym stopniu wpłynąć na atrakcyjność aranżacji. Szczególnie istotne jest jednak dopasowanie rodzaju i koloru dodatku do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Gdzie sprawdzi się dywan żółty?

Dobór dywanu do kolorystyki pomieszczenia

Aby wybrany dodatek komponował się z wystrojem, należy dopasować go do barwy mebli i ścian. Istotna jest również wielkość pomieszczenia i to, jaki efekt planuje się uzyskać. W małych wnętrzach trafionym pomysłem mogą okazać się jasne modele. Taki dywan rozświetli przestrzeń i optycznie powiększy pokój. Warto zwrócić uwagę na to, aby akcesorium nie zlewało się z kolorem podłogi. W przypadku ciemnej posadzki zaleca się wybrać jaśniejszy egzemplarz. Na jasnej podłodze odpowiednio zaprezentuje się żółty dywan o nieco ciemniejszym, bardziej nasyconym odcieniu. Istotne jest dopasowanie barwy dywanu do koloru ścian. Barwa żółta może okazać się trafionym pomysłem w zestawieniu z powierzchniami pomalowanymi na szaro, biało lub delikatny błękit. Energetyczny i nasycony odcień z pewnością zgra się z pastelowymi ścianami. Takie rozwiązanie sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się bardziej radosne. Należy dokładnie przemyśleć zestawienie barwy dywanu z kolorem posiadanych mebli. Do wyposażenia o ciemnych barwach z pewnością będzie pasował żółty dywan o delikatnym jasnym odcieniu. Ciekawym pomysłem może okazać się położenie żółtego dodatku o intensywnej i nasyconej barwie w pomieszczeniu, w którym ustawiono białe meble.

W jakim stylu aranżacyjnym sprawdzi się żółty dywan?

Wśród dywanów o żółtym kolorze odnaleźć można zarówno jednobarwne modele, jak i egzemplarze z różnymi designami. Tego typu akcesoria doskonale prezentują się w pomieszczeniach w stylu nowoczesnym. Warto umieścić tu modele ze wzorami geometrycznymi. Do jednych z najbardziej modnych propozycji należą designy łączące barwę żółtą z szarością. Ze względu na korzystny efekt, jaki daje połączenie tych kolorów, żółte dywany mogą okazać się doskonałymi rozwiązaniami w aranżacjach skandynawskich, w których dominują szarości. Zaleca się tu jednak stawiać na stonowane i pastelowe odcienie. Dywan o intensywnej barwie może okazać się odpowiedni do pokoju w stylu retro. Nasycone żółcie, błękity i pomarańcze dobrze komponują się z takimi aranżacjami.

Jaki dywan warto wybrać?

Aby akcesorium spełniło wszystkie oczekiwania, warto zastanowić się również nad doborem odpowiedniego rodzaju dywanu. Osoby poszukujące wyjątkowo modnego i miękkiego gadżetu mogą zdecydować się na żółty dodatek typu shaggy. Tzw. włochaty dywan nie tylko będzie wyjątkowo przyjemny w dotyku, ale również podkreśli charakter modnego wnętrza. W domach, w których stawia się na praktyczne rozwiązania, dobrym pomysłem będzie płasko tkany egzemplarz. Łatwy w utrzymaniu czystości jest również szczególnie polecany alergikom.